Habár a Google Segéd magyar nyelvű verziójának bevezetése még várat magára, az alkalmazás más nyelveken elérhető már. Viszont 2020 júniusával a magyar nyelv is aktiválódott. A Google Segéd mostantól már magyarul köszön be, viszont még angolul kell vele kommunikálni – vagy a támogatott nyelvek valamelyikén, ha arra állítod be a rendszert. Mindez azt vetíti előre, hogy hamarosan magyarul is elérhető lesz a teljes körű asszisztens szolgáltatáscsomag. Ráadásul egyre több magyar okostelefon-használó él a virtuális segéd nyújtotta szolgáltatásokkal, ezért a mostani cikkünk azoknak szól, akik szeretnék aktiválni a Google mesterséges asszisztensét a telefonjukon, de nem tudják, hogyan kell csinálni.

Hogyan állítsd be a Google Segéd alkalmazást a telefonodban?

Az Android 5.0 vagy újabb változatot futtató okostelefonok tulajdonosának gyakorlatilag nem kell tennie semmit az asszisztens használatához. Ha korábban valamilyen okból kikapcsoltad az automatikus alkalmazásfrissítéseket, akkor kapcsold vissza, vagy manuálisan frissítsd a Play Store-t megnyitva.

Az Apple okostelefon-tulajdonosoknak persze először le kell töltenie az AppStore-ból a Google Segédet. Igaz, ha iPhone-od van, valószínűleg jobban jársz a Siri használatával, hiszen az natív Apple alkalmazás.

Hogyan engedélyezheted a Google Segéd alkalmazást okostelefonodon?

Androidos telefonok esetén a Google Segéd kétféleképpen hívható elő:

1. tartsd hosszabb ideig lenyomva a Kezdőképernyő gombot, vagy

2. oldd fel a telefon képernyőzárját, és mondd ki az „Ok, Google” hangparancsot.

Beszélgetés indítása

1. A telefonodon tartsd lenyomva a Kezdőképernyő gombot, vagy mondd azt, hogy „Ok Google”. Ha a Google Segéd ki van kapcsolva, a telefonod meg fog kérni, hogy kapcsold be a Segédet.

Egyes eszközökön a „Hey Google” parancsot is használhatod.

2. Tedd fel a kérdésedet, vagy mondd ki az utasítást. Mivel magyarul egyelőre nem ért, valamelyik támogatott nyelven beszélj.

Az Android 8.0 vagy újabb rendszert használó telefonokon zárolt állapotban is utasítást adhatsz a Google Segédnek, miután az „Ok Google” hangparanccsal aktiváltad.

Az iOS rendszerű okostelefonokon az alkalmazás ikonjára kattintva indíthatod el a Google Segédet.

Hogyan kapcsolhatod ki a Google Segéd alkalmazást?

Ha nem tetszett a Google Segéd funkció, és szeretnél „megszabadulni” a virtuális asszisztenstől, csak pár lépést kell megtegyél:

1. nyisd meg a Beállítások menüt, ott pedig válaszd ki a Google menüpontot,

2. ott koppints a Keresés, Segéd és Voice sorra, és aztán az új ablakban a Hang lehetőséget válaszd ki,

3. ezt követően válaszd az “Ok Google felismerése” lehetőséget, és a kapcsolót állítsd inaktív állapotba.

Ezt követően a Google Segéd kikapcsolt állapotban lesz a telefonodon, amíg újra nem aktiválod.