A homlokzatok festése nem igényel extra szaktudást, azonban fontosak a megfelelő előkészületek, és az, hogy minőségi anyagokat használjuk. Mint amilyenek a nemesvakolatok, melyek esztétikus, tartós megoldást nyújtanak.
Időjárásálló és tartós
A Bíborfesték Üzletház nemesvakolat kínálatában sokféle színnel találkozhatunk, és többféle kiszerelésben elérhetők ezek a termékek. Nemes – a szó ebben az esetben azt jelenti, hogy az anyagok megfelelnek a legmagasabb minőségi követelményeknek.
Többféle textúrát adhatunk a falaknak, lehet például kapart vagy gördülőszemcsés is, a lehetőségek sokfélék, emellett színek tucatjai közül válogathatunk, érdemes ezt is már előre megtervezni, hogy harmonizáljon a tetővel, lábazattal, az egész épület stílusával.
A látvány azonban nem minden, a tartósság, időjárásállóság legalább ilyen fontos. Hisz a homlokzat ki van téve az elemeknek: tűző napsütés, eső, hó, viharok. Nem beszélve arról, hogy a nedves környezetben előszeretettel jelenik meg a penész és a különféle gombák, aztán itt van az algásodás kérdése is.
Sok mindentől meg kell tehát védeni a falakat, a párától, víztől és ezek tekintetében a nemesvakolat, ami egyébként jól formázható és masszív, valamint a tűző nap sem fakítja meg, igazán jó választás lehet.
A pára és a víz hatása a falakra
Egy nyirkos, hűvös otthon nem kelt kellemes érzetet, és olykor hiába tekerjük fel a fűtést, a probléma nem szűnik meg. Erre a megoldás a szigetelés és a pára bejutásának megakadályozása, amiben a nemesvakolat igen jó megoldás.
Ha megnézzük egy kicsit ennek a technológiai oldalát, akkor az úgy néz ki, hogy ha a pára bejut, akkor a falak nedvesek lesznek, és hőt veszíthetnek. Ezért fontos egyrészt a szigetelés, ami megakadályozza a felesleges nedvesség képződését, hiszen az nemcsak kívülről befelé tud érkezni, hanem a ház belsejében is keletkezik, és innen szeretne távozni.
A párazárás a vakolatrendszerek esetében is döntő jelentőségű, hiszen segít megakadályozni a nedvesség falakba történő szivárgását, ami idővel károkat okoznak. Tehát voltaképp a fő ellenség itt a pára és a víz, mely akár a ház szerkezetében is tud károkat okozni, de a nemesvakolattal és a megfelelő szigeteléssel ezt a problémát minimalizálni tudjuk.
A nemesvakolat használata
Ahhoz, hogy a végeredmény tartós és kiváló minőségű legyen, nem árt pár alapszabályt betartani. Az egyik, hogy ne kánikulában, esőben vagy fagyban dolgozzunk, de ugyanígy a nagy szél sem lesz a barátunk.
Mindig olvassuk el a termék használati utasítását, és tartsuk is be az abban foglaltakat, de ugyanígy fontos, hogy keverjük alaposan össze a vakolatot, és rozsdamentes acél simítóval vigyük fel a felületre, majd műanyag simítóval alakítsuk ki a textúrát a még nedves vakolaton.
A kötés akkor lesz a legjobb, ha 5-25 fok között dolgozunk. Számoljuk ki, hogy mennyi anyagra is lesz szükségünk, és ezt persze szerezzük be időben, mint ahogy a szükséges eszközöket is vásároljuk meg a munka megkezdése előtt.