Nem várt hirtelen fékezés a buszon vagy a villamoson, és meg is van a baj.  A balesetbiztosítás segít, hogy egy esetleges szerencsétlenség esetén a biztosító támogasson bennünket anyagi segítség formájában.

Mi is az a balesetbiztosítás?

Nem a saját akaratodból történt, és nem várt biztosítási eseményekre szolgáló biztosítás. Általánosságban a balesetbiztosítás kiterjed baleseti halálra, baleseti maradandó egészségkárosodásra, baleseti eredetű műtétre, baleseti eredetű kórházi napi térítésre, baleseti eredetű égési sérülésre, baleseti csonttörésre és rehabilitációs szolgáltatásra. 

Természetesen sok más kiegészítő és fedezet létezik ezeken felül, de azok különböznek a Biztosító társaságonként. Ezért érdemes összehasonlítani a kínálatot méghozzá a CoverMe balesetbiztosítási kalkulátorának segítségével.

Egy baleset pont a váratlan mivolta miatt sodorhat bennünket olyan helyzetbe, amit anyagilag nehéz lehet megoldani. Sokszor nem is maga a baleset a probléma, hanem a gyógyulási időtartam alatti jövedelem-kiesés és a rehabilitációs kezelések díjai.

A biztosítás célja, hogy ezekben az esetekben pótolja a kieső jövedelmet, védőhálót nyújtson a család számára. 

Milyen tipikus életszerű helyzetekben számíthatunk a balesetbiztosításunkra?

Mint ahogy már említettük, egy hirtelen fékezés a villamoson, aminek okán elesünk és eltörjük a vállunkat bármikor előfordulhat. Fontos megjegyezni, hogy tömegközlekedési eszközön történt balesetnél akkor is számíthatsz kártérítésre, ha nincs balesetbiztosításod.

De gondoljunk az extrém sportolásra is, van olyan Biztosító akinél nem kizáró ok az sem ha versenyszerűen sportolsz. De egy baleset számos tényezőtől függ, sokszor nem is tehetünk ellene semmit, hogy elkerüljük. Még a leggyakorlottabb sportolókkal is előfordulnak balesetek, amelyre célszerű anyagilag felkészülni.

Biztosan sokan vannak, akik a tömegközlekedés helyett inkább kerékpárral, vagy rollerrel jutnak el a munkahelyükre. Egyre többször hallani, az ilyen balesetekről, ahol súlyos következményekkel zárult az ügy. Több hónapnyi rehabilitáció jövedelem kieséshez vezet, melyet, pótolni kell.

A kieső jövedelem problémája

A legtöbb esetben nem is feltétlenül a baleset okozza a gondot, hanem a felépüléssel járó procedúra. Hiszen amíg nem gyógyulunk fel, nem térhetünk vissza a munkába, a mindennapi rutinba, ami fizetés kieséssel jár. Hogyan tudhatnánk gondoskodni a gyógyulásról, ha nincs miből? A biztosítás azonban erre is fedezetet nyújt, megoldja számunkra az aktuális gondokat.

Egy csonttörés vagy égési sérülés a kórházi ellátás mellett hosszú hetekre kivesz minket a munkából és keresőképtelenné tesz. Amíg felépülünk, addig is anyagi támogatást nyújthat napi költségeink fedezésében egy balesetbiztosítás.